SEKTÖRLER

Servis & Hizmette

1971'den beri

mükemmellik

Turizm

Dorak'ın ana faaliyet alanı, Türkiye ekonomisinin temel taşlarından biri olan turizmdir. Kurulduğu günden bu yana Dorak, Türk turizminin gelişimine gerek yatırımları – oteller, restoranlar, irtibat büroları, taşımacılık filosu – gerekse Anadolu mirasının dünya pazarında tanıtılması konusundaki başarılı çalışmaları ile katkıda bulunmuştur.

Dorak Tours
1971 yılından beri, ekibimizin profesyonelliği, servisimizin kalitesi ve hızı ve iş ortaklarımıza sunduğumuz koşulsuz güvenirlik, bizi kendi kulvarımızdaki firmalardan farklılaştırmıştır.

Geniş servis portföyümüz standart turlar kadar, kültür turları, özel ilgi alanlarına hitap eden turlar, müşteriye özel programlar, kutsal yerleri içeren geziler, golf tatilleri, alternatif sağlık ve terapi turları, tekne turları ve raftingi de içermektedir. Bunun yanı sıra uluslararası iş toplantısı ve seminer organizasyonları iddialı olduğumuz alanlardır.

Geçen 47 yıl zarfında, iş ortaklar için seyahat programlarının tedarikini kolaylaştıran sistemler geliştirme ve onları uygulama konusunda uzmanlaşan Dorak Tours, eldeki veriler ve sağladığı sistemler ile, sektördeki en etkin örnekler arasında gösteriliyor.

Dorak'ın tüm çabası, iş ortaklarına istisnai hizmet standartlarına, geniş seçenek yelpazesine, düşük maliyetlere, hızlı işlemlere ve operasyon verimliliğine dayanan çözümler üretme yönündedir.

Dorak Tours'un üye olduğu dernekler:

 • TURSAB (Türkiye Seyahat Acentaları Birliği)
 • I.A.T.A (Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği)
 • J.A.T.A (Japonya Seyahat Acentaları Birliği)
 • U.F.T.A.A (Uluslararası Seyahat Acentaları Birlikleri Federasyonu)


Yurt Dışı Satış Ofisleri

Asya Bölgesi

 • JAPONYA (Osaka, Tokyo)
 • ÇİN (Beijing, Shanghai, Guangzhou)
 • TAYVAN (Taipei)
 • TAYLAND (Bangkok)
 • MALEZYA (Kuala Lumpur)
 • ENDONEZYA (Jakarta)
 • SİNGAPUR
 • HONG KONG
 • VİETNAM (Minh City)
 • HİNDİSTAN (Yeni Delhi)
 • BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ (Dubai)

Avrupa Bölgesi

 • FRANSA (Paris)
 • İTALYA (Roma)
 • ÇEK CUMHURİYETİ (Prag)
 • İSVİÇRE (Zürih)
 • İSPANYA (Madrid)
 • BOSNA HERSEK (Saraybosna)

Dünyanın geri kalanı

 • BREZİLYA (Sao Paulo)

Yakında açılacak

 • HIRVATİSTAN (Dubrovnik)Dorak Tour - info@dorak.comDorak MICE

Biz 49 yıldır turizm sektöründen öncü bir kuruluş olarak otel, restoran, taşımacılık ve havacılık gibi sektörlerde faaliyet gösteren Dorak Holding‘e bağlı, Dorak MICE Etkinlik Yönetim firmasıyız.

2014 yılı itibari ile Türkiye’nin önde gelen markalarına ve resmi kuruluşlarına çeşitli organizasyonlarda iş ortağı olarak hizmet vermekteyiz.

Deneyimli ekibimiz ile birlikte Ulusal ve Uluslararası Kongreler, Sempozyum, Kurumsal etkinlik ve kutlamalar, Basın, Bayii, Eğitim ve Motivasyon Toplantıları, Ödül Törenleri, Sosyal Sorumluluk Projeleri, Teşvik Gezileri, Özel davetler, Gala yemekleri, Yılbaşı Organizasyonları, Konsept çalışması ve Ürün Lansmanları gibi pek çok organizasyona A’dan Z’ye servis hizmetimiz ile imza atmaktayız.

Organizasyonlarımızın kalitesini ve verimliliğini arttırmak için teknolojik ve organizasyonel trendlere ayak uydurmak için küresel gelişmeleri yakından takip ediyoruz.

Dorak Mice, merkezi İstanbul'da bulunan profesyonel hizmetler sunmaktadır. Dorak MICE temsilcileri Ankara, Kapadokya, Antalya'da bulunabilir.

Dorak Mice - info@dorakmice.comOtel Yatırımları
Dorak Holding özellikle Kapadokya Bölgesi'ne yoğunlaşan başarılı otel projelerine imza atmaktadır. Kapadokya, doğal ve tarihi zenginlikleri nedeniyle Orta Anadolu'nun incisidir. Volkanik kayalar ve Peri Bacaları bu bölgeye eşsiz ve büyülü bir güzellik kazandırmaktadır.

Dorak Holding, Kapadokya'nın sahip olduğu turizm potansiyeline inanıyor ve bölgenin dokusuyla bütünleşen, kalıcı yatırımlar yapmayı sürdürmektedir.

Hagia Sofia Mansions Curio Collection by Hilton | İstanbul

Tarihin Kalbinde

Ayasofya Konakları basit bir amaca hizmet etmektedir – güzelliği muhafaza etmek.

Sultanahmet’in tam kalbindeki turistik bölgede Soğukçeşme Sokağı adı verilen Arnavut kaldırımlı bir sokak vardır. Bu sokakta birbirinden güzel tarihi evler sıralanmakta ve bir tarafta Ayasofya bir tarafta Topkapı Sarayı’na komşuluk etmektedir.

Bölgenin tarihi yapısını korumak adına bu tarihi evler sevgiyle restore edilmiş, iç bölümleri en yeni ve yapıya uygun metotlarla yenilenirken dış cepheleri mümkün olduğunca korunmuştur.

Böylelikle eşsiz bir konaklama alternatifi ortaya çıkmıştır… Ayasofya Konakları. Eskinin büyüsünün modern ve lüksle birleştiği yer…


Hagia Sofia Mansions Curio Collection by Hilton

Crowne Plaza Istanbul Old City | İstanbul

Tarihin Konforla Buluştuğu Yer

Döneminin öncülerinden Mimar Kemaleddin’in imzasını taşıyan Crowne Plaza Istanbul Old City tarihi yarımadanın merkezinde yer almaktadır. Topkapı Sarayı, Sultanahmet ve Ayasofya gibi tarihi mekanlara yürüme mesafesindeki Crowne Plaza Istanbul Old City müşterilerine 5 yıldızlı otel konforunda hizmet sunmaktadır.

İstanbul’un tarihi dokusu ile adeta bütünleşen Crowne Plaza Istanbul Old City’de 16’sı suit ve 1’i king suit olmak üzere toplam 265 oda bulunmaktadır. Ayrıca kapalı yüzme havuzu, sauna, Türk hamamı, spa ve spor salonu da mevcut olan otel birbirinden cazip seçenekleri ve aperatifleri ile otel, müşterilerinin damak tadına hitap etmeye hazırdır.

Crowne Plaza Istanbul Old City

DoubleTree by Hilton Avanos | Kapadokya

Kapadokya'nın ilk uluslararası oteli olma özelliğini taşıyan DoubleTree by Hilton Avanos Kapadokya, üst düzey konforu, modern mimarisi, çağdaş donanımı ile parçası olduğu uluslararası zincirin beş yıldızlı kalite standartlarında hizmet vermektedir.

UNESCO'nun 1985'ten beri Dünya Mirasları Listesi'nde yer alan Göreme Açık Hava Müzesi ve pek çok kültürel ve tarihi yerlere yakın konumda bulunan otel, Türkiye'de doğaya duyarlı, daha az enerji salınımı yapan işletmelere verilen Yeşil Yıldız (Green Star) belgesine sahiptir.

DoubleTree Sweet Dreams® markalı lüks yataklarıyla 126 standart oda, 'suite' ve engelliler için tasarlanmış odaları ile Double Tree by Hilton Kapadokya, Avanos bölgesinde yükselen turizm kalitesinin bir numaralı sembolüdür.

 • Park olanakları
 • Gölgeli bahçeler
 • Açık ve kapalı yüzme havuzları
 • Saunalı sağlık klübü
 • Türk Hamamı ve masaj servisi
 • Dünya mutfaklarından seçmeleri içeren menüler
 • Her türlü oda hizmeti
 • 24 saat açık iş merkezi
 • 450 kişiye kadar hizmet verebilen, son teknoloji ile donatılmış ve DoubleTree konukseverliği ile işletilen toplantı ve seminer odaları

DoubleTree by Hilton Cappadocia

Ramada by Wyndham Hotel Cappadocia / Kapadokya

Ramada, her yönüyle üst düzey beklentilere hitap eden, modern bir konaklama seçeneği. Hem tatil hem de iş toplantıları için ideal bir ortam sunan Ramada'da misafirler, zamansız güzelliklerin mistik halesi ile çevrili bir dünyada, alıştıkları ayrıcalıklı konfor ile ağırlanıyorlar. Modern bir anlayışla dekore edilmiş 211 odanın 12 tanesi suit odadır.Sigara içilmeyen ve birbirine geçişi olan odalar mevcut. Kapadokya yöresine özgü doğa ve tarih gezileri, trekking, balon seyahati, gondolla nehir sefası ya da adrenalin yüklü bir bot macerası ve at binmek gibi özgün faaliyetlerin yanı sıra, otelin geniş spor ve SPA olanaklarından da yararlanmak mümkün. Çağdaş ekipmanlarla donatılmış toplantı salonları ve deneyimli ekibi, Ramada'yı özel toplantılar ve iş organizasyonları için de ideal bir merkez haline getiriyor.

Ramada by Wyndham Hotel Cappadocia

Sacred House Hotel / Kapadokya

Özel (S) Tip Belgeli butik otel Sacred House (Kutsal Ev), 10 yıldır misafirlerine, Ürgüp'ün tarihi dokusu içinde, 'konsept' konaklama anlayışıyla hizmet veren özel bir tesistir.

250 yıllık bir Rum konağının restore edilmesiyle hayata geçirilen Sacred House, her biri ayrı konseptte tasarlanmış 21 odasıyla, iç tasarım ve uygulama ödülleri kazanmıştır. Adından da anlaşılacağı üzere, 'ruhani' ve 'entelektüel' bir sığınak rolünü başarıyla üstlenen mekân, yüksek profil konuklarına kaliteli ve özel bir hizmet sunma anlayışıyla çalışmaktadır.

Hem dünya mutfağından hem de geleneksel Türk ve Ermeni yemeklerinden örnekleri başarıyla hazırlayan mutfak ekibi, misafirlere restoran-bar'da özel akşam lezzetleri sunmaktadır.

Odalarından yemek salonlarına kadar, Anadolu ve dünya kültürünün zengin öğelerinden izler taşıyan ve dünya tasarım otoritelerince adından söz edilen tesis, yurt dışı ağırlıklı müşteri profiline hitap etmektedir.

Sacred House Hotel / Kapadokya

Le Bleu Hotel & Resort / Kuşadası

Deniz ve güneşin, Ege'ye özgü doğal ve tarihi zenginlikler ile kucak kucağa olduğu Kuşadası'nda kurulmuş olan Le Blue otel, gündüzleri bir tatil beldesinin sunabileceği her türlü aktiviteye doymak isteyen, güneşin romantik batışıyla birlikte ise keyif dolu akşamlar yaşamayı özleyenler için ideal bir beş yıldızlı seçenek. İşinin uzmanları tarafından yönetilen kusursuz servisleri, modern bir anlayışla düzenlenmiş odaları , Türk ve Akdeniz mutfağının seçkin tatlarını sunan restoranları ve özel kokteyllerin yanı sıra, dostça bir ortam da bulacağınız barları ile, Le Bleu unutulmaz bir tatili deneyimi… Otelin 263 odalık – 249 standart, 9 junior süit, 5 delüx süit - hizmet kapasitesi mevcut. Tüm odalarda LCD TV, minibar, saç kurutma makinesi, balkon and wi-fi Internet var.

Le Bleu Hotel & Resort / Kuşadası

Uçhisar Kaya Otel / Kapadokya

Dünyanın ilk kaya oyma butik oteli olarak inşa edilen ve Özel (S) Tip belgeye sahip olan Uçhisar Kaya Otel'de 77 oda bulunmaktadır.

Açık ve kapalı havuzu, fitness merkezi, sauna ve buhar odaları, sağlık klübü, gevşemek ve hafiflemek isteyen misafirleri için gerekli olan tüm konforu sunmaktadır.

Türk ve dünya mutfaklarından zengin menü seçenekleri ile misafirlerine farklı lezzetler sunan tesis, ana restaurantı, Teras Cafe & Restaurant'ı ve Havuz Başı Restaurant ile misafirlerini ağırlamaktadır.

Uçhisar Kaya Otel, Nevşehir Havaalanı'ndan (NAV) 30 km. Kayseri Erkilet Uluslararası Havalimanı'ndan da (ASR) 90 km. uzaklıktadır.

Uçhisar Kaya Otel / Kapadokya

Göreme Kaya Otel / Kapadokya

Göreme Vadisi'nin ihtişamlı manzarasına bakan Göreme Kaya Oteli, konuklarına kayaların içine oyulmuş eski bir mağarada yaşadıkları hissini vermek üzere dizayn edilmiştir. Otantik unsurlar kullanılarak oluşturulmuş bir ortamın tadını yaşarken, modern hayatın gerektirdiği konfor ve fonksiyonlardan da mahrum kalmak istemeyen misafirlerine 55 oda, 3 süit, 2 geçişli oda ve 1 balayı süiti ile hizmet vermektedir.

Türkiye'nin zengin kültürünü yansıtacak şekilde donatılan otel, bir peri bacasına oyulmuş Kaya Bar'ı, Türk hamamı, kapalı yüzme havuzu, sauna ve masaj odalarına sahip SPA tesisiyle misafirlerine seçkin ve kaliteli bir tatil seçeneği sunmaktadır.

Türk ve dünya mutfağının benzersiz tatlarını sunan otantik restoranıyla, hem damak zevkine hem de göz zevkine hitap etmektedir.

Göreme Kaya Otel / Kapadokya

Restaurant Yatırımları

Dorak Holding bünyesinde, deniz ürünleri, yöresel mutfaklar ve dünya mutfakları gibi farklı zevk ve ihtiyaçlara hitap eden işletmeler bulunmaktadır.

Her biri kuruldukları bölgenin otantik atmosferini yaşatan bu tesislerin ortak noktaları, gastronomik kaliteleri ve kusursuz servis anlayışlarıdır. Misafirlere kişiye özel hizmet rahatlığını tattıran bir anlayışla, her yaşa ve her zevke hitap edebilecek menüler sunmaktadırlar.

Han Restaurant / Kapadokya

Dış mimarisi ile geleneksel Selçuklu kervansaraylarını andıran Han Restaurant, modern iç tasarımı ve konuklarına sunduğu leziz yemek çeşitleri ile çağdaş yemek kültürünün temsilcisidir.

1600 m2'lik bir alanda 1200 kişiye hizmet verebilen Han Restaurant, usta aşçıları, güler yüzlü çalışanları, kusursuz hijyeni ve kalabalık grupları sorunsuz ağırlamasıyla ile takdir toplamaktadır.

Han Restaurant / Kapadokya

Evranos Restaurant / Kapadokya

Kapadokya'nın el sanatları merkezi Avanos'ta bulunan bir yeraltı kaya restaurantıdır. Bölgenin en köklü tesislerinden birisi olan Evranos Restaurant, beyaz kayadan oyma salonlarında 400 kişiye hizmet verebilmektedir.

Öğle saatlerinde Türk mutfağının yöresel yemeklerini, nezih ve otantik bir ortamda sunan tesis, akşam gerçekleştirdiği "Türk Gecesi" eğlencesiyle tanınmaktadır.

Bu programlar kapsamında, zengin Türk kültürünün örneklerinden sema, fasıl, halk oyunları (folklor), animasyonlar, oryantal dans gösterileri gerçekleştirilmektedir.

Evranos Restaurant / Kapadokya

Sur Balık Restaurant / Sarayburnu

Tarihi İstanbul'un ayakucunda, Sarayburnu sahilinin en güzel noktasında yer alan Sur Balık, Akdeniz mutfağına ve deniz ürünleri konseptine yeni bir yorum getiriyor. Yaratıcı menüleri ve muhteşem sunumları ile, İstanbul'un lezzet trendini dönüştürecek bir mekan. Restoranın 250 kişilik iç mekan, 300 kişilik dış mekan servis kapasitesi mevcut.

Sur Balık Restaurant / Arnavutköy

Sur Balık Restoran Arnavutköy, İstanbul'un güzelliğini Boğaz'dan seyretmek isteyenler için ideal bir noktada yer alıyor. 200 kişilik servis kapasitesi olan Sur Balık'ın menüsü, deniz ürünlerini sevenler için, usta eller tarafından hazırlandı. Restoranın yapısı, öğlen ve akşam saatlerinde damak zevkine düşkün misafirleri ağırlamanın yansıra, sosyal amaçlı grup toplantıları için de son derece uygun.

Sur Balık Restaurant / Haliç

Sur Balık zincirinin son halkası olan restoran, tarihte ''Altın Boynuz'' olan bilinen Haliç'in kıyısındaki bir mekanda hizmet veriyor. Sur Balık Haliç, deniz ürünü sevenlerin standart beklentilerinden öteye giden, ''cüretkar'' bir menüye sahip. Kalite ve servis açısından ise, Sur Balık markasının alışılmış standartlarını birebir yansıtıyor.

Üç katlı binanın kapalı bölümünde 220 kişiyi ağırlamak mümkün. Deniz manzalı terasın 80, balkonun ise 20 misafirlik bir kapasitesi var.

Sur Balık Restaurant / Avanos

Sur Balık, Kapadokya'da yepyeni bir restoran konsepti sunuyor. Kızılırmak kenarındaki ihtişamlı mekanın menüsünde deniz ürünleri ve Anadolu tatlarını içeren ''özel tasarım'' seçenekler yer alıyor. Bildik tatları, şölen yemeğine dönüştüren Sur Balık Avanos'un 150 kişilik açık hava ve 200 kişilik kapalı mekan servis kapasitesi var.

Sur Balık Restaurant / Cihangir

Sur Balık Resaturant'larının 5. Halkası olan Sur Balık Restaurant Cihangir, adını Kanuni Sultan Süleyman 'ın oğlu Cihangir'den alan ve İstanbul'un tam kalbinde bulunan Cihangir semtinde bulunmaktadır.

Sur Balık Restaurant Cihangir, Geleneksel Türk damak tadıyla deniz ürünlerini harmanlayan,meze çeşitliliği ile ön plana çıkan, taze balıkları ve enfes boğaz manzarası ile 2 katta toplam 200 kişiye hizmet vermektedir.

Sur Balık Restaurant / Çankaya

Surbalık Çankaya, Ankara'nın kalbinde esen taze bir Akdeniz rüzgarı… Surbalık zincirinin, deniz ürünleri ile zengin Türk mutfak kültürüne dayalı emprovizasyonlar yapmaya dayalı "iddialı" yaklaşımı, Çankaya'da harikalar yaratıyor. Misafirler, küçük lezzet dokunuşları, alışılmadık ama yerinde kombinasyonlar ve özenli sunum sayesinde, asla pişman olunmayacak bir lezzet yolculuğuna çıkıyorlar. Toplam 250 kişilik kapasiteli Surbalık Çankaya, 25 ve 12 kişilik özel yemek salonları ile davet ve toplantılarınıza ev sahipliği yapmaktadır.

Sur Balık Restaurant

Madam Qin

Geleneksel Çin yemeklerini bulabileceğiniz Madam Qin tüm Çin Mutfağı sevenlerini Ürgüp Merkezde ağırlamaktadır.

Çin mutfağının en çok sevilen yemeklerini bulabileceğiniz Madam Qin, Mado Ürgüp’ün üst katında 500 m2’lik mekânda 120 kişiye hizmet vermektedir. Çin mutfağı lezzetlerini Kapadokya’ya tanıştıran restoran, Uzakdoğu mutfağının eşsiz tatlarını her gün taze ve kaliteli ürünler eşliğinde misafirlerimize sunmaktadır.

Madam Qin

Katpatuka Çamur Mağarası

Geçmişten gelen şifa ve güzellik pınarını, Kapadokya’nın tarihi dokusu ile kalite ve güven içinde günümüze taşıyoruz.

 • Cilt bakımında
 • Selülit tedavisinde
 • Kırışıklıklarla mücadelede

Etkili ve başarılı, doğal bir şifa kaynağı sunuyoruz.


Troia Agora / Evreşe

Türkiye'nin ilk turistik alışveriş merkezi olan Troia Agora, Saroz Körfezi'nin merkezinde, 7.000 m2'si kapalı alan olmak üzere toplam 17.500 m2'lik bir alana kurulmuştur. Beş restaurantta toplam 940 misafire hizmet verebilen Troia Agora, kozmetik, yerel ve organik ürünlerle donatılmış tekstil, zeytinyağı, baharat ve deri mağazalarıyla, yeme içme ve alışveriş için otantik seçenekler sunmaktadır.

Terasında Truva Savaşı efsanesinin dört ana karakterinin (Helen, Paris, Hektor ve Akilleus), diğer bölgelerinde de dört mitolojik tanrının heykellerini barındıran tesis, antik zamanlardan kalma bir pazar havasına sahiptir.