KURUMSAL

Servis & Hizmette

1971'den beri

mükemmellik

Başkanın Mesajı

Adı "yaşam" olan, heyecan ve mutluluklarla dolu maceranın içinde, yol arkadaşlarımla birlikte yarattığımız ve arkamıza baktığımızda yaratılmış olan eser bizlere gurur veriyor. Firma olarak 40 yıllık, Şirketler Grubu olarak 11 yıllık bir geçmişimiz var.

Bu yola koyulduğumuzda sıfırdan başlamıştık. Öz sermayemiz yoktu. Tüm sermayemiz elimizde olan bir acentemizdi. Ancak o günün nezdinde güven telkin eden bir ikili oluşturmuştuk. Piyasa kredisinin, öz sermayeden ve bankalara borçlanmaktan daha değerli olduğunu anladık.

Şirket felsefemizin ana hatları o günlerde oluştu. Bu felsefe doğrultusunda, iş dünyasında "en hızlı" büyüyen veya "en büyük" olmaya özenen şirketler arasında yer almadık. En saygın ve güvenilen bir şirket arasında olmayı ana hedef edindik.

Bu hedefimize ulaştığımıza inanıyorum.

Şirketi geliştirirken, profesyonel yönetimden destek aldık. Hissedarlık ile yöneticilik fonksiyonlarını sağlıklı bir şekilde tarif ettik ve ayırdık. Böylece, kendini kanıtlamış yetenekli insanlar tarafından yönetilen şirketin ölümsüzlük yolunda yürümesinin ve gelişmesinin temellerini atmış olduk.

Birlikte çalıştığım tüm hissedarlara ve şirket yönetiminde görevli tüm çalışma arkadaşlarıma güveniyorum. Dorak Holding'i daha da yüksek platformlara birlikte taşıyacaklarına; misafirlerimizi rahat ettirme ve turizmin kalitelisini yükseltme sorumluluklarının idrakinde olacaklarına ve çıtayı her zaman daha yukarı taşıyacaklarına sonsuz inanç besliyorum.

Ahmet Serdar Körükçü
Dorak Holding Yönetim Kurulu Başkanı