DORAK HOLDING

Dorak Turizm Gayrimenkul ve Yatırımları Holding A.Ş.'nin temelleri, 1971 yılında turizm alanında hizmet vermek için kurulan Dorak Tours ile atıldı. Türkiye'nin pek çok bölgesinde önemli turizm projelerine imza atarak büyüyen şirket, 2002 yılında şirketler grubuna, 2011 yılında da holdinge dönüştü.

daha fazlasi için

SEKTÖRLER

Sosyal Sorumluluk Etkinlikleri

Ocak 2015
Gelecek kuşaklara daha güzel bir dünya bırakmak adına Dorak Holding Tema Vakfı işbirliği ile personelinin doğum günü kutlamaları için fidan bağışı yapıyor.

Şubat 2015
Siz değerli çalışanlarımızın katılımıyla gerçekleşen kitap bağışı kampanyamız için Artvin Yeniyol İlköğretim Okulu öğrencilerine gönderilmek üzere 1500 adet kitap, kırtasiye malzemeleri ve kıyafetler toplanmış olup miniklerimize ulaştırıldı.

Şubat 2015
DoubleTree By Hilton personeli tarafından bölgedeki hayvan barınağı ziyaret edilerek bakıma muhtaç hayvanlara yemekler götürüldü.Gelecek kuşaklara daha güzel bir dünya bırakmak adına Dorak Holding Tema Vakfı işbirliği ile personelinin doğum günü kutlamaları için fidan bağışı yapıyor.

18-24 Mart
Yaşlılar Haftasına istinaden Darülaceze'de yaşlılarımız ziyaret edilerek keyifli vakit geçirildi. Yaşlılara ikramlarda bulunuldu.

Çevre Bilincinin Geliştirilmesi

Dorak Holding olarak çevre bilincinin geliştirilmesi en önem verdiğimiz konulardan biridir.

Bu konuda yeni projeler üretip, bunları hayata gecirmeyi görevimiz olarak kabul etmekteyiz.

Binlerce yıldan beri pek cok kültüre ev sahipliği yapmış Türkiyenin en uzun nehirlerinden biri olan Kızılırmak, son yıllarda şehirleşme nedeniyle oldukça kirlenmiş ve bu kirliliğin temizlenmesi için ciddi adımlar atılması gereken bir durumdaydı.

Almanya'dan ithal ettiğimiz sualtı temizleme makinalarıyla, Kızılırmak temizlenmiş ve doğal hayatın sakinlerine ev sahipliği yapmaya başlayabilmiştir.

Irmağın en yeni misafirleri ise suyun ortasındaki küçük adada ki 100 kadar kaz..

Kapadokya'ya Yapılan Katkılar

Dorak Holding olarak Anadolu'nun geleneksel el sanatlarının ve kültürel zenginliğimizin korunmasına önem vermekteyiz.

Bu bağlamda Avanos'un 4000 senelik bir tarihe sahip çömlekçilik ve seramik sanatını genç nesile benimsetmek ve korumak amacıyla bir seramik atelyesi kurduk. Burada geleneksel teknikler, modern ve yenilikçi tekniklerle harmanlanarak genç insanlar eğitilmekte ve bu eğitimden sonra iş hayatına kazandırılmaktadırlar.