SEKTÖRLER

Servis & Hizmette

1971'den beri

mükemmellik

El Sanatları

Venessa Seramik
Dorak Holding, Anadolu kültürlerinin yaşatılmasını verdiği desteği, Avanos'ta 4000 yıllık bir gelenek olan çömlek ve seramik üretimiyle sürdürmektedir. Geleneksel sanatlar, modern teknikler ve yenilikçi yöntemlerle geliştirilmektedir.

Venessa Seramik Çömlekçiliğin 'babadan oğula' geçtiği Kapadokya'da yaklaşık 200 yıllık çömlek ve seramik geleneğini sürdüren Venessa Seramik ustaları, Hıristiyan ikonalarından İznik çinilerine kadar zengin bir kültürel yelpazenin eserlerini yeniden canlandırmaktadırlar.

Çömlekten seramiğe, seramikten çiniye, porselenden duvar panolarına kadar uzanan bu baş döndürücü yelpazede, özel koleksiyonlar için üretilen nadide eserlerden, Hitit kapları ve süslemelerine kadar farklı ürünler bulunmaktadır.

http://venessaseramik.com

Agad
"Dünyayı Güzellik Kurtaracak" demiştir ünlü Türk Yazarı Sait Faik. Agad'ın yetenekli mücevher ustaları, görülmeye ve kullanılmaya değer tasarımlarıyla, türkuaz ve elmasın güzelliğini ölümsüz kılmaktadırlar. Özgün dizaynlardan oluşan portföyümüzdeki ürünler, kültürel mirasın derinliğini güncel bir dokunuşla daha fonksiyonel hale getirmektedirler. Ofislerimiz, Kapadokya ve Bergama'da, deneyimli kadrolarıyla faaliyet halindedir.

http://agadjewellery.com

Blue Art
Blue ArtMücevherler, doğal güzelliklerin kültür birikimi ve insan emeği ile şekil verilerek yüceltilmiş halleridir. Blue Art'ın yetenekli mücevher ustaları, görülmeye ve kullanılmaya değer tasarımlarıyla, değerli ve yarı-değerli taşların güzelliğini ölümsüz kılmaktadırlar. Özgün dizaynlardan oluşan portföyümüzdeki ürünler, kültürel mirasın derinliğini güncel bir dokunuşla daha fonksiyonel hale getirmektedirler. Ofisimiz, Avanos'ta, deneyimli kadrosuyla faaliyet halindedir.

http://blueartcenter.com

Gold Loom
Golden Loom Kapadokya’ya yolu düşen halı meraklılarının vazgeçilmez uğrak noktasıdır. Toplam 3400 m2 kapalı alanda 4 büyük (120 m2 ) ve 19 küçük (60 m2 ) salonları ile servis vermektedir.

Kadınların becerikli ve emektar elleriyle dokunan bu halılarda kullanılan motifler, üretildikleri dönemin insan hayatı, sosyal ve kültürel alışkanlıkları ve dini inançları üzerine ''simgesel'' kodlar içerirler. Gold Loom yüzlerce yıllık bir birikime dayanan bu değerli el sanatının korunmasına ve sürekliliğinin sağlanmasına hizmet etmektedir. Kapadokya'nın kalbine kurulmuş olan halı merkezinde, Türkiye'nin dört bir yanındaki atölyelerden toplanan eşsiz parçalar bulunmaktadır.

Golden Loom tesisinde başta Japonya olmak üzere Uzakdoğu, Güney Amerika ve Avrupa ülkelerinden gelen misafirlerimize hem Türk halısının dokunuşu, ipek çekimi, ipek ve yün boyama konularında bilgiler aktarmakta ve farklı dillerde satış üzerine faaliyet gösterilmektedir.

http://goldloom.com.tr